Neprajníci tvrdia, že kryptomeny vznikli z ničoho a nemajú vnútornú hodnotu. Považujú ich za vtip, ktorý zaznel, pobavil a postupne sa vytratí. Dogecoin, siedma najvýznamnejšia kryptomena sveta, skutočne ako žart vznikla. Dnes má miliardovú hodnotu. 

Vtipy a blockchain

Dogecoin vyzerá ako voľnočasová zábavka. Pes, ktorý je ikonou meny, nezapadá do finančného sveta naškrobených košieľ. Plemeno šiba inu sa stalo populárnym vďaka snímke Hačiko – príbeh psa s Richardom Gerom a je aj hviezdou množstva internetových vtipov. Vďaka dogecoinu je dnes známy už aj finančníkom a investorom, ktorí filmy a mémy nesledujú. 

Ethereum
Neprehliadnite

Ponúka viac možností ako bitcoin. Ethereum si hľadá miesto v tradičnom finančnom svete

Dogecoin založili Austrálčan Jackson Palmer a Američan Billy Markus. Projekt sa začal tým, že J. Palmer náhodne spojil dve veci, o ktorých sa v roku 2013 hovorilo – mémy so psom a kryptomeny. Vytvoril príspevok na Twitteri, kde novú kryptomenu uviedol, a webovú stránku Dogecoin.com. Jeho myšlienku si všimol B. Markus a rozhodol sa dogecoin oživiť. Zmysel pre humor ukázal aj pri výbere svojho pseudonymu. V kryptokomunite je známy ako Shibetoshi Nakamoto.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa