Bola streda večer. Práve som pre web dopísal článok o situácii na poľsko-bieloruskej hranici. O tom, že vzhľadom na takmer nepriechodnú hranicu s Poľskom sa tisíce utečencov možno stočia smerom na Ukrajinu a potom ďalej cez Slovensko a Česko do Nemecka.

covid-19, covidpas, potvrdenie, ockovanie
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Koniec európskej slobody pre očkovaných

K webovej správe patrí aj pútavý titulok, ktorý má čitateľa lákať, aby si na článok klikol. Čím viac kliknutí, tým vyššie aj nejaké tie finančné odmeny. A pretože je pred Vianocami, tak trochu spolurozhoduje aj o tom, koľko toho nájdu moje tri vnúčatá pod stromčekom.

Webové titulky sú také útoky na prvé signálne. A aby to bolo ešte zložitejšie, miešajú sa do toho vyhľadávače, Facebook a ktoviečo ďalšie.

Človek tomu nesmie úplne podľahnúť. Inak skončí ako jeden nemenovaný kolega, ktorý písal normálne novinárske články a teraz z Wikipédie prepisuje historické pogromy a katastrofy. Doplnené morbídnymi titulkami z neho robia kráľa webu.

JB 16 Štrasburg - Poľský premiér Mateusz Morawiecki (uprostred) počas prejavu na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu 19. októbra 2021. Európska komisia (EK) odpovie na rozhodnutie poľského Ústavného súdu, ktorý neuznal nadradenosť legislatívy EÚ nad národným právom. Uviedla to v utorok v Štrasburgu predsedníčka EK Ursula von der Leyenová pred poslancami Európskeho parlamentu (EP) a poľským premiérom Mateuszom Morawieckim.       Šéfka exekutívy EÚ zdôraznila, že nedovolí, aby b
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Česi, ktorí budú riadiť Európu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa