V Lidových novinách som na jeseň 2012 písal seriál k 20. výročiu rozpadu Česko-Slovenska. Rozhovor som vtedy robil aj s Milošom Zemanom.

Nagyová a Nečas. Pred mesiacmi ešte len milenci na pracovisku, dnes manželia.
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Patálie s Babišom začala nevera so sekretárkou

Chystal sa kandidovať na prezidenta. Mal za sebou desať rokov vnútorného exilu na Vysočine, počas ktorého nielen veľa čítal, ale aj veľa pil. Rozhovor bol obojstranne príjemný, pretože Zeman z neho vychádzal ako ten, kto sa skutočne do poslednej chvíle pokúšal zabrániť rozpadu Česko-Slovenska, a to návrhom česko-slovenskej únie. Zeman mi na záver dokonca podpísal svoju vtedy najnovšiu knihu rozhovorov.

„Schovaj si to. Keď pôjdeš za tie protizemanovské články do basy, možno vďaka tomu prežiješ,“ robil si zo mňa žarty jeden kolega. Na väzenie nedošlo, ale je pravda, že sa zo mňa stal veľmi tvrdý Zemanov kritik. Nebolo to nič osobné.

Do europarlamentu sa snažia na kandidátkach pretlačiť ľudia s rôznymi profesiami, nájdete medzi nimi aj kúzelníka či predavačku.
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Zrušme parlamenty. Stačí nám ten európsky

Ale Zeman ako prezident je v mnohých smeroch stelesnením zla. Od príšernej životosprávy, fajčenia a alkoholu, ktoré vystavoval na obdiv, po pomstychtivé a národ rozoštvávajúce správanie. A takisto islamofóbiu a vyvolávanie protiimigračnej hystérie či príchylnosť k čínskemu komunistickému režimu a putinovskému Rusku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa