Celé sa to začalo tým, že si jedna sekretárka omotala okolo prsta katolíckeho otca niekoľkých detí s milou, ale trochu zakríknutou manželkou.

Tá sekretárka sa volala Jana Nagyová a neverným manželom bol v tom čase český premiér Petr Nečas. V júni 2013 vtrhli na úrad vlády kukláči, Nagyovú zatkli a posadili za mreže. Zrútený Nečas, ktorý vedel, koľko masla má na hlave, okamžite podal demisiu.

V máji 2013 som bol v Lotyšsku zrejme na poslednej oficiálnej ceste, ktorú táto dvojica podnikla. To už bolo v čase, keď „šéfka sekretariátu“ riadila nielen Nečasa, ale celé Česko.

Do europarlamentu sa snažia na kandidátkach pretlačiť ľudia s rôznymi profesiami, nájdete medzi nimi aj kúzelníka či predavačku.
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Zrušme parlamenty. Stačí nám ten európsky

Vzduchom lietali ťažko uveriteľné historky o divokých orgiách v premiérskej pracovni, kabelkách za státisíce z butikov na Parížskej ulici a drahých šperkoch.

Tie sa ako darčeky šéfke sekretariátu stali vstupenkou k premiérovi aj k výnosným obchodom so štátom. Kabelky riešili aj následné súdy, ktoré ich celkovú hodnotu vyčíslili na 400-tisíc eur. V Rige som si Nagyovú pozorne prezeral a márne som si kládol otázku, čo na nej Nečas v porovnaní s vtedajšou krásnou elegantnou manželkou vlastne vidí.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa