Tak už sa to začalo. Slučka okolo ľudí, ktorí sa odmietajú dať očkovať proti covidu-19, sa pomaly uťahuje. Zvlášť v krajinách, ktoré sú na tom so zaočkovanosťou mizerne.

„Napodiv“ je to v rámci kontinentu predovšetkým naša časť Európy, ktoré za tou západnou čoraz viac zaostáva. A zo strednej Európy je na tom úplne najhoršie Slovensko, kde aspoň jednu dávku vakcíny ešte nedostala ani polovica obyvateľov. To však nie je nič proti najchudobnejším krajinám EÚ – Rumunsku a Bulharsku, v ktorých majú neočkovaní drvivú prevahu.

Pohraničné opevnenie
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Betónové pomníky našej veľkej doby

Najlepšie je na tom Maďarsko, ale veľká časť Maďarov je očkovaná čínskymi vakcínami, ktoré majú oveľa menšiu účinnosť než tie schválené Európskou liekovou agentúrou a výrazná väčšina EÚ ich neuznáva. V rámci nového covid automatu sa Slovensko začalo zase farbiť.

Majitelia reštaurácií si už budú musieť vybrať, či mať otvorené len záhradky alebo rovno všetko. Lenže to len pre očkovaných. Podobne sú na tom kúpaliská či posilňovne. A to je len začiatok. Podobné je to v Nemecku, vo Francúzsku a v mnohých ďalších krajinách Európy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa