Veľmi si na QR kódy nepotrpím, ale tento mám rád. Európsky zelený pas, ktorý sa týmto QR kódom preukazuje, vyzeral na jednu z najlepších vecí, ktorá sa Európskej únii za posledné roky podarila. Spoločne s dostupným očkovaním proti covidu, vďaka ktorému sa koncom leta Európa stala najviac preočkovaným svetadielom.

Prvý problém sa vyskytol začiatkom septembra, keď môj vtedajší mobil reagoval na ďalší z pádov na podlahu divnými čiernymi fliačikmi na obrazovke. Mobilu v prevádzke nebránili, v prečítaní QR kódu o očkovaní však áno. Zistil som to krátko pred odchodom do Európskeho parlamentu vo Francúzsku, kde sa QR kódom preukazujete prakticky všade. Vyriešil to tablet.

JB 16 Štrasburg - Poľský premiér Mateusz Morawiecki (uprostred) počas prejavu na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu 19. októbra 2021. Európska komisia (EK) odpovie na rozhodnutie poľského Ústavného súdu, ktorý neuznal nadradenosť legislatívy EÚ nad národným právom. Uviedla to v utorok v Štrasburgu predsedníčka EK Ursula von der Leyenová pred poslancami Európskeho parlamentu (EP) a poľským premiérom Mateuszom Morawieckim.       Šéfka exekutívy EÚ zdôraznila, že nedovolí, aby b
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Česi, ktorí budú riadiť Európu

Lenže sloboda so zeleným pasom nebola tak úplne neobmedzená. Vo vlaku či v kine som stále musel nasadzovať respirátor, čo som spočiatku niesol trochu nevrlo. Do nášho prímestského vlaku som si kupoval prvú triedu, stojí to asi päťdesiat centov navyše, a v prázdnom vagóne som si rúško spurne zložil. Už to nerobím.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa