Mala to byť najdrahšia dovolenka môjho života. Tri augustové týždne angličtiny na Malte. Doma mi to prešlo len vďaka tomu, že som to vyhlásil za investíciu do vzdelania.

Zálohu a letenku som musel zaplatiť vopred, ale Malta bola už vtedy európskym lídrom v očkovaní. Mne sa v mojej vekovej kategórii podarilo dostať obe dávky Pfizeru medzi prvými a už na začiatku prázdnin som bol „plne očkovaný“ s vytúženým zeleným európskym covid pasom v mobile.

Okolo jazier sa rozprestierajú tradičné dedinky. Návšteva týchto malých prírodných klenotov v predhorí Álp človeka dostane do iného, trochu intímneho sveta.
Neprehliadnite

Denník Stredoeurópana: Talianske jazero, pri ktorom sa končilo Rakúsko-Uhorsko

Už na začiatku prázdnin dosiahol podiel plne vakcinovaných obyvateľov Malty 80 percent. V polovici júla mali z môjho účtu odísť ďalšie stovky eur, jazyková škola mi už poslala adresu rodiny, kde budem bývať, v Google Street View som si prezrel milý radový dom v mestečku kúsok od Valletty.

Moja žena sa začala tešiť na tri týždne pokoja bezo mňa a ja som začal jazykové sústredenie návštevami lekcií v pražskom British Council. Maltská vláda medzitým vyhlásila, že do krajiny bude púšťať len plne očkované osoby, ale ja s dvomi dávkami som bol v pohode.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa