Bratislava a jej zákutia ukrývajú prastaré a jedinečné príbehy, cenné aj pre návštevníkov zo zahraničia. TREND preto poprosil skúseného turistického sprievodcu, aby v centre Starého Mesta označil unikáty, okolo ktorých denne prejdú tisícky ľudí bez toho, aby poznali ich tajomstvo.

Pavel Šimove je profesionálny sprievodca cestovného ruchu, tlmočník a prekladateľ. Už vyše pätnásť rokov ponúka návštevníkom metropoly výklad v slovenčine, nemčine, angličtine, taliančine a švédčine a, ako sám hovorí, pri prehliadke Bratislavy sa snaží vzbudiť pozitívne emócie.

„Aby to neboli len informácie, na ktoré po pár hodinách zabudnú, ale aby sa im rozžiarili oči. Výklad preto prispôsobujem konkrétnej skupine a vyberám príbehy a pamiatky, ktoré súvisia s ich krajinou, kultúrou, dejinami a krajanmi,“ hovorí.

Stúpa počet ázijských turistov

Bratislavu možno takto spojiť aj so vzdialenou Austráliou či exotickou Indiou alebo s Čínou, z ktorých sem prichádza čoraz viac turistov. V Bratislave je napríklad rodný dom svetoznámeho sochára Arthura Fleischmanna, ktorý ušiel pred nástupom fašizmu do Viedne, potom na indonézske Bali a neskôr sa usadil v Austrálii, kde patril k vedúcim osobnostiam tamojšej umeleckej komunity.

Denne okolo nich prejdú tisícky ľudí. Poznáte tajomstvá unikátov v centre Bratislavy?

Zdroj: Róbert Hubač

Pod

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa