komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Práve pred rokom prijali traja najvyšší ústavní činitelia spoločné vyhlásenie, že proeurópska a proatlantická orientácia je strategickým záujmom Slovenska, lebo iba členstvo v Únii a aliancii nám garantuje bezpečnosť, stabilitu a prosperitu.

Prezident, predseda parlamentu a premiér sa zhodli aj v tom, že je potrebné „zvyšovať odolnosť štátu voči hybridným hrozbám“. Keď sa po roku pozrieme na to, čo robí A. Danko, tak je jasné, že spoločné vyhlásenie troch najvyšších činiteľov programovo sabotuje.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Hoci sa v závere spoločného vyhlásenia hovorí, že budeme napĺňať aktualizovanú bezpečnostnú, obrannú a vojenskú stratégiu, predseda parlamentu zabránil tomu, aby inovované základné dokumenty, ktoré prijala ešte vláda Roberta Fica s podporou ministrov SNS, poslanci mohli schváliť.

Andrej Danko ich jednoducho nezaradil do programu schôdzí. Hoci je očividné, že Ruská federácia nielen vedie, ale aj stupňuje hybridnú vojnu proti Západu, jeho jednote a akcieschopnosti, predseda SNS sa k svojmu ruskému náprotivku 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa