Priestorový zázrak menom Dacia Jogger si v dlhodobom teste počína dobre, ale našli sa už aj prvé známky opotrebovania. O nich však neskôr.

Hlavným pozitívom vozidla je bez pochýb bezodný batožinový priestor. Päťmiestna verzia má 708 litrov pod roletkou, ktorá sa dá komfortne umiestniť na dno, ak ju práve posádka nepotrebuje.

Vnútorná šírka kufra je 1 005 mm, výška 925 mm a hĺbka 1 080 až 1 900 mm. Po zložení druhého radu sedadiel sa maximálny objem vyšplhá až na 1 819 litrov, užitočné zaťaženie je 426 kilogramov, a to je v ňom započítaný aj vodič s hmotnosťou 75 kilogramov.

Vzhľadom na veľkosť vozidla ide o pomerne skromné číslo. Sedemmiestna verzia má vyššie povolené zaťaženie. Čo sa týka priestoru, Jogger je skôr dodávka ako SUV (hoci stále je to tak trochu aj kombi a MPV). Platí to aj pre výšku sedadla (590 mm). Na predných sedadlách sedí posádka o päť centimetrov nižšie než v Mercedese GLB, no zhruba sedem centimetrov nad úrovňou Golfa.

Prevodovka na prácu

Vodič a spolujazdec majú k dispozícii skôr jednoduché sedadlá, no tie i tak ponúkajú dostatočný komfort, a to aj na dlhšie cesty. Výrazné bočné držanie tela chýba, no vzhľadom na naturel auta to nikomu nebude prekážať.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa