Cupra Formentor vyzerá fantasticky. Za atraktívny imidž vďačí nápaditým krivkám i drobným detailom, napríklad projektoru zabudovanému v spätnom zrkadle, ktorý na asfalt premieta logo značky. Na druhej strane, vpredu by vodič v aute tejto cenovej kategórie očakával matrix LED svetlomety. Najmä keď ich iné, aj podstatne lacnejšie koncernové autá majú k dispozícii.

Vďaka šikovnej práci automobilových návrhárov budí Formentor navonok dojem menšieho auta, než v skutočnosti je. Pasažier si to uvedomí okamžite po sadnutí na zadné sedadlá, ktoré ponúkajú v pozdĺžnom smere priehrštie priestoru.

Časť z neho ukoristili na úkor kufra, ktorý je s objemom 420 litrov veľký tak akurát. Kufor mierne dopláca na sklon karosérie a časť z neho uberá aj rezervné koleso. To je však daň za atraktívny vzhľad a istotu na cestách: vodič nebude v teréne odkázaný na asistenčnú službu či lepiacu súpravu, ktorá nedokáže vyriešiť všetky problémy spojené s defektom.

Adaptívny podvozok DCC sa predvádza v najlepšom možnom svetle, určite sa zaň oplatí priplatiť. Formentor je krásne tuhý a v zákrutách sedí ako pribitý. Vyzerá ako SUV, no jazdí ako športový osobný automobil.

Široký úsmev

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa