Napriek tomu iba málo ľudí tušilo, že dvaja start-upisti po necelých dvoch rokoch prídu s novou prepracovanejšou verziou. TREND bol exkluzívne pri tom, ako pripravovali ďalšiu kampaň komunitného financovania s ešte odvážnejším produktom – najmenším „battery packom“ na svete.

O stupeň vyššie

V. Revilák a J. Žemla nevyzerajú najlepšie, no na tvárach im nemizne úsmev. Za posledný týždeň toho veľa nenaspali. Ale crowdfundingovú kampaň 27. mája na konferencii MobCon v Bratislave pred stovkami ľudí z fachu predsa len s nadšením spustili. Niežeby na trhu neboli už telefónne nabíjačky na kľúčenkách – takzvané battery packy. CulChargisti ale prišli s najmenším produktom s kapacitou tisíc miliampérhodín, ktorý môže mať človek vždy pri sebe. Kľúčenka CulCharge PowerBank nabije telefón približne za hodinu. Navyše vďaka vysúvaciemu datakáblu slúži ako plnohodnotná náhrada dátového kábla, respektíve vie dobíjať mobil priamo z počítača. Rovnako ako „ufiknutý kábel“, ako označujú neprajníci prvý výrobok CulChargeu.

Zrod mininabíjačky nebol vôbec ľahký, J. Žemla a V. Reviliak riešili technologické výzvy s dodávateľom v Číne už od polovice minulého roka. „Vývoj produktu v Číne bola najťažšia časť spolu s tým, aby sme trištvrte roka neprezradili, na čom pracujeme,“ hovorí položartom V. Reviliak. Finálny vývoj technológie ešte pribrzdil čínsky nový rok na prelome januára a februára. Nakoniec však finálny prototyp pristál pred vyše mesiacom v pošte CulChargeu a mladí podnikatelia ho hneď otestovali.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa