Výstavba na Rázsochách sa roky posúva a už neplatí ani plánovaný dátum otvorenia rok 2022. Na čo teda v súčasnosti potrebuje táto nemocnica riaditeľa a čo za rok a štvrť urobila v projekte Rázsochy Z. Táborská? Týždenník TREND sa chcel spýtať priamo šéfky neexistujúceho zdravotníckeho zariadenia, no rezort oficiálny rozhovor nepovolil. Na otázky odpovedali e-mailom.

Výberové konanie na šéfa Nemocnice Rázsochy prvýkrát prebehlo v septembri 2017. V tom čase ministerstvo plánovalo nanovo obsadiť aj pozície ekonomického a medicínskeho riaditeľa. O žiadnu z funkcií však nebol záujem, a tak muselo vyhlásiť súťaž znova. Koncom novembra prebehol už len výber generálneho riaditeľa.

Okrem Z. Táborskej sa prihlásili ďalší traja uchádzači. Ministerstvo ich mená nechce prezradiť. Z dostupných informácií je známe iba to, že jeden sa nakoniec na výberovom konaní nezúčastnil a dvaja nesplnili minimálny počet bodov.

Plusy a mínusy šéfky

Bývalá šéfka ÚVO sa vraj prihlásila do konkurzu, lebo vníma Nemocnicu Rázsochy ako „čierne miesto na mape Bratislavy a ako spoločenský dlh voči pacientom a aj zdravotníckym pracovníkom“. Keď sa dozvedela, že sa ju štát rozhodol dostavať, po vypísaní výberového konania neváhala a prihlásila sa.

Podľa oznámenia sa na ňom mohli zúčastniť absolventi druhého stupňa vysokej školy ekonomického a právnického smeru či tí v odbore zhodnom alebo príbuznom zdravotníctvu. Vyžadovala sa tiež prax v zdravotníctve, poisťovníctve, práve, ekonómii alebo iných podobných odboroch.

Z. Táborská vyštudovala

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa