komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Predseda každej politickej strany má právo na jej sneme rozprávať také veľké nezmysly, aké sú jeho straníci ochotní zniesť, a Robert Fico ho hojne využíva. Ale nie všetko, čo predseda Smeru-SD na sneme povedal, bolo iba smiešne. Niečo bolo aj nebezpečné – napríklad to, čo narozprával o jednom prokurátorovi.

„Pre mňa je nepochopiteľné, čo prokuratúra urobila s prokurátorom Špirkom, ktorý preukázateľne manipuloval s podpisom na jednej zápisnici. Ak toto budeme mlčky tolerovať, tak ktokoľvek si čokoľvek vymyslí,“ povedal R. Fico. Zdá sa, že expremiérovi už nestačí, keď on a jeho ľudia majú garantovanú beztrestnosť. Už sa mu to máli.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Pripomeňme si fakty. Prokurátor Vasiľ Špirko mal preveriť, či spôsob, akým nadobudol Robert Kaliňák podiel v spoločnosti B. A. Haus od Ladislava Bašternáka, ktorý už uznal svoju vinu v trestnom čine, bol legálny. Všetko potrebné na rozhodnutie si V. Špirko zisťoval sám a svoje zistenia nevešal na systém NAKA-tok, kde by ľudia pána Kaliňáka ľahko zistili, čo vlastne odhalil. Pán minister mohol byť preto trochu nervózny.

Prokurátor Vasiľ Špirko tiež uzavrel dohodu o vine a treste s obžalovaným Ľubošom Vargom, ktorý ho informoval najskôr o dvoch predajných príslušníkoch polície a 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa