komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Faktom je, že únikov informácií je naozaj veľa, ale netýkajú sa ani tak samotného vyšetrovania vraždy, ako skôr vedľajších odhalení, ktoré sa objavili práve vďaka tomuto vyšetrovaniu. Keďže polícia v polovici októbra minulého roku prehľadala nehnuteľnosti Mariána Kočnera a pozrela sa aj do jeho trezorov, našla záznam rozhovoru pána domu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.

Hoci má ísť o rozhovor, ktorý nasvedčuje tomu, že človek z mafiánskych zoznamov riadil a korumpoval najvyššieho predstaviteľa represívneho aparátu štátu, a hoci ho vyšetrovatelia posunuli na prokuratúru, tak sa dlho nič nevyšetrovalo.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Až dovtedy, kým nedošlo k úniku informácie. Minulý štvrtok, teda po troch mesiacoch od chvíle, keď polícia získala tento závažný materiál, špeciálny prokurátor v TA3 povedal: „Dnes okolo obeda sme dostali tú nahrávku od pána generálneho, nie nahrávku, ale ten prepis nahrávky medzi pánom Kočnerom a pánom Trnkom, ja som to pridelil, pridelil som to riaditeľovi odboru a ten to pridelil prokurátorovi.“

Otázkou, prečo to trvalo tri

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa