Volkswagen v poslednom čase múti vody automobilového sveta viac než kedykoľvek predtým. Prispievajú k tomu jeho dlhodobé plány, v ktorých počíta s tým, že si podmaní globálny trh s elektromobilmi. Zároveň sa pripravuje na konkurenčný boj s ostatnými výrobcami, ako je americká spoločnosť Tesla.

Na snímke logo nemeckej automobilky Volkswagen na budove závodu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi počas výročnej tlačovej konferencie Volkswagen Slovakia pri príležitosti 30 rokov pôsobenia na Slovensku v Bratislave 22. apríla 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Volkswagen v Bratislave sa takmer opäť dotkol magickej hranice. Napriek korone sa mu darilo

Na dosiahnutie tohto cieľa a plánu predávať milión elektrických áut ročne sa musí v najbližších rokoch reorganizovať. Podľa ohlásených zámerov chce mať v Európe šesť fabrík na výrobu batérií s celkovou kapacitou 240 gigawatthodín (GWh).

Kým prvé dve fabriky sa už odrážajú vo finančnom plánovaní Volkswagenu (VW), skupina v súčasnosti vedie „hlboké diskusie“ o tom, ako ďalšie závody vyhovujú finančným cieľom, uviedol člen jej predstavenstva Thomas Schmall. Hoci skupina už rozhodla o dvoch, je zrejmé, že jedna továreň sa bude stavať v regióne stredovýchodnej Európy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa