Smerovanie automobilového marketingu je dnes jasne čitateľné. Každý veľký hráč sa snaží hrať na emócie, dynamickú jazdu, športový dizajn a adekvátne prispôsobené jazdné vlastnosti. Nemožno sa preto čudovať, že človeku dobre padne, keď narazí na auto, ktoré sa hlavnému prúdu tak trochu vyhýba. Ako cenovo dostupný, elegantný a najmä komfortný mestský hatchback Citroën C3.

Dobre namiešaná výbava

Automobil vyrábaný v trnavskej fabrike PSA sme testovali v plnej výbave Shine obohatenej o ďalšiu príplatkovú výbavu. Medzi výhody vrcholnej konfigurácie patrí najmä príjemný vzhľad vďaka farebne odlíšenej streche či 16-palcovým dvojfarebným zliatinovým diskom. Vyzdvihnúť treba aj krásny lak, ktorý do ponuky Citroëna pribudol práve po nedávnej modernizácii C3. Jednoznačne najväčším prínosom faceliftu je prechod na full LED predné svetlomety, ktoré sú tak-isto zahrnuté v tejto výbave.

Najväčšie devízy

Jazda na slovenských cestách ukázala, že okrem rozumnej vstupnej investície má Citroën C3 ešte jednu obzvlášť silnú stránku – komfort. V tomto smere C3 naozaj exceluje a na 16-palcových diskoch sa komfortom môže bez problémov rovnať aj sofistikovanejším crossoverom. Citeľná pohoda na palube malého Citroëna však nevyplýva len z podvozka. Svoj podiel má na nej aj dobré odhlučnenie vozidla. Citroën reaguje aj na aktuálne trendy a cenovo dostupnému modelu doprial full LED predné reflektory. Relatívne jednoduché svetlá, využívajúce iba bežné paraboly, svietia dobre aj v porovnaní so sofistikovanejšou konkurenciou a oproti modelu spred faceliftu je to obrovský rozdiel.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa