Chrbtová kosť podnikateľov

M. Kočner nevyvoláva polemiku, M. Kočner vyvoláva zdesenie. A už ani nie tak svojou osobou. To, že je prinajmenšom špekulant z mafiánskych zoznamov, sa vedelo dávno. Zdesenie vyvoláva fakt, ako sa tomuto tiežpodnikateľovi používajúcemu praktiky z čias, keď štandardnou „podnikateľskou“ aktivitou bolo vypaľovanie, darilo fungovať aj v súčasnosti. S kým všetkým udržiaval kontakty, na koho všetkého zbieral kompromitujúce materiály, koho mal pod palcom, do koho vkladal nádeje pri pokusoch dostať sa z basy.

Ak budeme označovať M. Kočnera a jemu podobných za podnikateľov, aký obraz to vyvoláva o takej potrebnej skupine v trhovej ekonomike? Podnikatelia sú pilierom hospodárstva, malí a strední podnikatelia jeho chrbtovou kosťou.

No tým, o ktorých sa hovorí najčastejšie, ktorí sú v hľadáčiku médií a konečne aj vyšetrovateľov a prokurátorov, by chrbtica na röntgene chýbala. Ohnú sa, prispôsobia, manipulujú, držia pod krkom vplyvných v štáte i súkromnom sektore a prežívajú. A keď sa to náhodou pokazí, majú pristavenú jachtičku v pre nich bezpečnej časti sveta.

Tam sa M. Kočner už zrejme nedostane a

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa