Aj keď čiastočne svojím objemom nadväzuje na okolité budovy na Moyzesovej ulici, hmotou „natlačenou“ na cestu mení dojem z úzkej časti mesta. Miestna investorská spoločnosť Vista Real, ktorej rukopis možno v meste nájsť v poslednom čase za viacerými novostavbami, zvolila členitú architektúru s tmavým obkladom.

Tesný priestor

Vzniklo celkovo 29 bytov na siedmich podlažiach, v časti smerom ďalej od centra. V dlhšej a nižšej podnoži sú umiestnené kancelárie a obchodné priestory. Aj keď vizualizácie sľubovali prijateľnejšie odstupy od okolitých budov a na obrázkoch sa mihlo aj trochu zelene, v praxi je to tu oveľa tesnejšie.

Objekt zatienil hlavnú cestu a z kedysi otvoreného priestranstva vzniklo pár desiatok metrov hustého veľkomestského prostredia s presklenými fasádami. Ak by bol podobným štýlom vybudovaný celý Pezinok, nenamietame, ale takto z okolitej charakteristickej zástavby vyčnieva až príliš.

Budovu na druhej strane oproti daňovému úradu a ďalšej menšej novostavbe lemuje úzky chodník, prechod pre peších vedie nikam a strmý je aj vjazd do garáže. Výstavbe podľa slov developera predchádzal rozsiahly archeologický prieskum.

Viac poriadku

Do domu vchádzame cez prvé a jediné podzemné garážové podlažie, počiatočné dojmy nie sú najlepšie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa