Dva roky šéfoval IT oddeleniu nadnárodnej personálnej agentúry Trenkwalder v Taliansku, spoluvlastnil a riadil spoločnosť na správu informačných systémov IT line, súbežne stál v Šamoríne desať rokov na čele stredne veľkej fabriky významnej talianskej značky. A hoci firmu Bomisa napokon zmietla hospodárska kríza, on popri jej manažovaní externe vyštudoval na vysokej škole taliančinu.

Dnes sa okrem prekladateľstva a tlmočníctva venuje na plný úväzok najmä malej remeselno-dizajnovej firme, ktorá pod značkou Mellow vyrába vankúše, prikrývky či iné úžitkové predmety s originálnymi ilustráciami dizajnéra Adriána Macha. A tie smerujú postupne nielen na Slovensko a do Česka, ale aj do sveta.

(Ne)byť ako ostatní

Do severotalianskej Modeny prišiel v roku 2003 z bratislavského Trenkwalderu, v ktorom bol zamestnaný na úseku informačných technológií. Mal vtedy 25 rokov a pred sebou výzvu šéfovať IT oddeleniu talianskej centrály rakúskej personálnej agentúry. Jeho hlavnou úlohou bola integrácia informačno-technologickej infraštruktúry v rámci Apeninského polostrova, s čím bolo spojené aj časté cestovanie.

Bývalý riaditeľ fabriky prekladá z taliančiny a vedie malú firmu

Zdroj: Maňo Štrauch

V tom období ešte Slovensko nebolo členom Európskej únie, a tak sa natíska otázka, ako sa k nemu ako k človeku z bývalého východného bloku

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa