komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Politika, ktorá by sa mala zaoberať predovšetkým správou vecí verejných, sa v uplynulých týždňoch zmenila na priebežné hlásenie o mentálnom stave jej aktérov. Je zjavné, že vládna zostava, ktorá je beznádejne pohltená sama sebou, nemôže byť garnitúrou riešiacou spoločenské problémy, lebo ona sama je problém. Tak ako aj tri vládne strany.

Ficov pokus o štátny prevrat

Na otázku, čo sa vlastne na Slovensku stalo po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, Robert Fico aj pre český týždenník Echo zopakoval to, čo hovorí už dlhé mesiace: „Odohral sa pokus zmeniť mocenské pomery bez parlamentných volieb. To vie dnes na Slovensku každý.“ V nie príliš rozsiahlom rozhovore túto mantru zopakoval päťkrát.

Oceňme, že namiesto formulácie, že tu v marci a apríli došlo k pokusu o štátny prevrat, na ktorom sa mal podieľať prezident, médiá a mimovládne organizácie, dal R. Fico prednosť floskule, že išlo o pokus „zmeniť mocenské pomery bez parlamentných volieb“. Obsahovo je to síce jedno a to isté, ale štylisticky je táto formulácia miernejšia. Čo však nič nemení na fakte, že v jednej i v druhej podobe ide o totálnu hlúposť.

Na Slovensku vie každý, že veľké protesty, ktoré sa tu konali v jarných mesiacoch, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa