1. Nekonečné možnosti

Aj v doručovaní platí, že zákazník je pánom. Povely tohto pána sú však nezriedka značne nejasné a nestále. Rýchle životné tempo, ktoré je pre mestských obyvateľov typické, je pre doručovateľov veľkou výzvou. Práve preto sa dnes približne štyridsať percent zásielok nepodarí doručiť do správnych rúk na prvý pokus. Podmienkou úspešného doručovania zásielok v budúcnosti bude čo možno najväčšia flexibilita a schopnosť hoci aj na poslednú chvíľu sa prispôsobiť zmeneným okolnostiam.

logistika
Neprehliadnite

Logistika v digitálnej dobe konečne prestáva strácať čas

Zákazníci budú čoraz viac trvať na možnosti zmeniť miesto a spôsob doručenia zásielky. Zásielka, ktorá mala pôvodne putovať do vlastných rúk na domácej adrese, sa môže v poslednej chvíli vydať do inej časti mesta alebo do úložného boxu. Doručovatelia sa budú musieť navyše naučiť trafiť do konkrétneho časového okna, ak budú chcieť úspešne zastihnúť mestského človeka, ktorý sa večne niekam náhli.

2. Robotickí kuriéri

Zvládať všetky rastúce nároky mestského doručovania sa veľmi rýchlo stane nadľudskou úlohou. Kuriérom preto už čoskoro príde na pomoc robot. Samohybné vozidlá budú križovať ulice, ale aj mestskú oblohu. Veľké doručovacie spoločnosti úspešne testujú autonómne vozidlá a drony už dnes. Roznášanie balíkov robotmi po jednom na konkrétne adresy bude zrejme príliš nákladné. Pravdepodobnejšie je, že jednotlivé ulice budú v pravidelných intervaloch navštevovať akési balíkoboxy na kolesách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa