Všetko nonstop, kompletne, na jednom mieste. Budú sa tam preberať zásielky z nákladných áut, prejdú colnou kontrolou, roztriedia ich podľa aerolínií a destinácií, naložia ich na palety či do kontajnerov, v určený čas ich privezú k nákladným lietadlám a naložia na palubu. Iný náklad odvezú ďalej – na stojiská liniek pre cestujúcich, ktoré vozia menšie kusové zásielky v podpalubí.

Náklad smeruje, samozrejme, aj opačným smerom. Z lietadiel do terminálu a po vytriedení ho odvezú po zemi k adresátom, prípadne počká v sklade. Osobitné chladiarenské priestory sú pripravené na tovar, ktorý sa rýchlo kazí. Je tam chránené miesto na horľaviny, žieraviny, jedovaté látky, lieky či suroviny na ich výrobu a sú tam aj trezory na drahé zásielky.

Štvrť miliónový terminál

V termináli sú kancelárie špeditérov, logistických firiem, colnica, parkoviská s rampami pre nákladniaky. Tristo metrov odtiaľ je stojisko, na ktorom môžu súčasne obsluhovať dve zaparkované nákladné lietadlá veľkosti jumbo jetu Boeing 747. Z  iných miest Budapešti sa do Cargo City presťahujú

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa