V novembri uplynul polčas jeho vládnutia. Futbalovou terminológiou sa dá zhodnotiť, že ho odohral so cťou, i keď výsledky mohli byť aj lepšie.

Súperi počas zápasu skúšali na jeho tím rôzne fauly napríklad v podobe skrytých nevýhodných zmlúv. Kým si „tréner“ Vallo vyčistil ihrisko, prešli skoro dva roky. Jeho hráči zaznamenali niekoľko úspechov v podobe rozbehnutých verejných obstarávaní na zanedbané verejné priestory, ako sú kúpele Grössling či niektoré bratislavské námestia. Začali dobre aj ofenzívu na poli parkovacej politiky, ktorú chceli súperi zahrať do autu. Na ťažkom teréne mestského ihriska začali byť jeho hráči s počiatočnými úspechmi asertívnejší k súperom a vohnali ich do defenzívy.

Urbánny geograf Martin Švéda.
Neprehliadnite

Urbánny geograf: Bratislava má našliapnuté stať sa metropolou so 700-tisíc obyvateľmi

Dokonca bolo cítiť náznak, že M. Vallo sa chce s protivníkmi dohodnúť. Či sa tí v druhom polčase spamätajú z prekvapivého útoku, je predčasné odhadovať.Vallov tím už v prvom polčase nabral sebavedomie a môže súpera do konca zápasu zvalcovať alebo sa uspokojiť s tesnou výhrou či dokonca s remízou a poľaviť, aby si ušetril sily na odvetu. Uvidíme, ale je jasné, že pred ďalšími komunálnymi voľbami v roku 2022 treba prísť s jednoznačnými výsledkami, lebo bratislavský tím v tomto zložení už nemusí byť opäť nominovaný. M. Vallo by zjavne chcel pokračovať vo vedení mužstva, hoci to zatiaľ naznačuje len opatrne. Je si vedomý toho, že všetko, čo pred svojím angažmánom na bratislavskej radnici sľuboval, asi splniť nestihne.

Matúš Vallo - rozhovor s primátorom Bratislavy pre denník Plus JEDEN DEŇ.
Neprehliadnite

Vallo: Bratislava bola ľahká obeť pre všetkých. Teraz máme veci viac v rukách

Transparentný výber firiem na údržbu a zveľadenie ihriska aj štadióna ide pomalšie, než si predstavoval. Niekedy až veľmi pomaly. Diváci a fanúšikovia sú zatiaľ trpezliví, i keď pre meškajúcu električku a pretrvávajúce zápchy už mnohí začali frflať. Ak sa M. Vallovi podarí udržať trávnik pekne zelený a hráčov vo forme a ak sa vyhne ich prestupom do lukratívnejších klubov, aj fanúšikovia súperov mu môžu na konci volebného obdobia zatlieskať. Ak ku kvalitnej hre navyše pribudnú nové tribúny či úplne nový štadión, tréner má úspech takmer istý. Len aby si to nepokazil v tom druhom polčase.