Biely krásavec pripravený získať si moju náklonnosť v porovnaní so svojím predchodcom narástol vo všetkých smeroch (dĺžka +36 mm, šírka +66 mm, výška +19 mm) a aj rázvor má predĺžený o 45 mm. Pod prednou kapotou taktuje trojlitrový vznetový šesťvalec, pohon štyroch kolies xDrive a osemstupňový automat sú samozrejmosťou.

Jeho základnú cenu 69 100 eur vyháňa nad 100-tisíc vejár doplnkovej výbavy, bohatý ako páví chvost. Z tých najbonitnejších spomeniem aspoň adaptívne vzduchové pruženie, balík výbavy M šport, balík xOffroad, laserové svetlomety či Harman/Kardon Surround Sound audio systém.


BMW X5: Izolácia v mäkkom zajatí luxusu a techniky


BMW X5 xDrive 30d Zdroj: BMW

Márnotratný luxus


Vyhupnem sa za volant a pritom sa nohou dotýkam nekrytého prahu. Neskôr, keď je už zablatený, dávam si pozor, aby také neboli aj moje nohavice. Márne. Teraz však sedím ako kráľ tvorstva v báječnom rozložitom kresle vodiča. Môžem si na ňom naregulovať, čo len chcem (áno aj masáž, aj ventiláciu, tiež vyhrievanie operadla a sedáka osobitne, ba aj stredovej opierky).

Najviac si však cením, že ak to potrebujem, nechám sa zovrieť bočnicami, a ak nie, zovretie uvoľním. Rozhliadam sa vôkol seba, pohľadom aj prstami ohmatávam a hodnotím, no žiadna príznačnejšia charakteristika mi nenapadá ako márnotratný

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa