Až keď sa v portfóliu mníchovskej značky objavil luxusný liftback BMW 5 GT, zachvátil ma pocit, akoby ani nebol z bavorskej planéty. Gran Turismo sa vymykalo mojim meradlám pre harmóniu tvarov a symetriu. Na ceste bol zas tento titan ťažkopádnejší ako všetko, čo som dovtedy od BMW jazdil.

BMW 640i xDrive Gran Turismo: Toto nie je typické BMW

BMW 640i xDrive Gran Turismo Zdroj: BMW

Dnes mám pred sebou GT od BMW s o číslo vyšším označením typového radu, akoby sa k svojmu predchodcovi nemienilo hlásiť. Fakticky však stojí na platforme zdieľanej so sedmičkovým radom a je to kus z tých najbonitnejších. Poháňa ho prepĺňaný benzínový šesťvalec 3,0 l, čo znamená, že nič výkonnejšie pod označením BMW 6 GT momentálne nezoženiete.

K tomu pohon štyroch kolies plus doplnková výbava vrátane balíka M Sport, ktorá jeho cenu dvíha zo základných 72 900 eur na hriešnych viac ako 105-tisíc eur. Skrátka kus, ktorý má zaujať leskom... A keď si vedľa GT v duchu postavím BMW 6 Gran Coupé, zatiaľ nepoznám dôvod (okrem ceny), prečo by som ho pred GT neuprednostnil.

BMW 640i xDrive Gran Turismo: Toto nie je typické BMW

BMW 640i xDrive Gran Turismo Zdroj: BMW

Občas si posťažujem

Otváram dvere, bezrámové okno sa z tesnenia počuteľne vymaní, keď dvere zabuchnem, zacvakne späť. Sedím o pár čísiel vyššie ako v limuzínach značky BMW. O to ľahšie sa mi nastupovalo, o to ľahšie sa mi bude vystupovať. To píšem pre tých, čo o to stoja.

Ja najradšej sedím čím nižšie. To, čo navôkol vidím, sa mi náramne páči. Béžová fajnová koža v kombinácii s drevenými obkladmi, klavírovým lakom a zamatovými plastmi... to nemá chybu. Architektúra BMW pozitív vo svojej najnovšej verzii ma v tomto prípade až tak tesne neobopína, no nemôžem ani tvrdiť, že ma nikde neomína.

BMW 640i xDrive Gran Turismo: Toto nie je typické BMW

BMW 640i xDrive Gran Turismo Zdroj: BMW

Robustný stredový panel mi odtláča pravačku na akcelerátore trochu viac, ako je mi milé. U importéra asi budú šomrať, že nemám čo kritizovať, tak sa rýpem v detailoch. Samozrejme, ako inak, veď sedím v aute za viac ako stotisíc. Napríklad ma štve, že 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa