Stavebná spoločnosť Construction, ktorá sa borí s problémami, nastrčila do svojho reštrukturalizačného procesu schránkovú firmu zo Seychel. Tá je prepojená so spoločnosťou Mossack Fonseca, známou z kauzy uniknutých dokumentov Panama Papers. Pomocou nej sa môže Partizánčanom podariť zahladiť svoje dlhy.

Súťaže na hrane zákona

Činnosť stavebnej spoločnosti Construction, ktorá sídli v obci Nadlice v okrese Partizánske, je založená hlavne na obchode so samosprávami – pravidelne sa snaží vyhrávať verejné obstarávania na rekonštrukciu verejných budov. Niektoré obstarávania však podľa niektorých svedkov získava spôsobom na hrane zákona.

V realite Construction ponúkne v danej verejnej súťaži podhodnotenú sumu, aby obstarávanie vyhrala. Neskôr sa snaží cez dodatky k zmluvám obstaranú sumu zvýšiť. Ak sa obec alebo mesto rozhodne od týchto dodatkov odstúpiť a zmluvu s firmou Construction zrušiť, tá rozbehne kolotoč obvinení, podáva trestné oznámenia a primátorom a starostom sa vyhráža.

O probléme sme písali aj v minulých článkoch. Ako vyplýva z Centrálneho registra zmlúv, len tento rok získala stavebná spoločnosť Construction na štátnych zákazkách viac ako dva milióny eur.

Podľa najnovších zistení TRENDU nabralo podnikanie firmy ďalší rozmer. Ten súvisí priamo s jej dlhmi. Construction sa chce prostredníctvom zahraničnej firmy svojich bývalých záväzkov, ktoré začali vznikať v roku 2013, zbaviť. V hre sú státisíce eur. Tento dlhový spor je dôležitý aj preto, že firma naďalej obchoduje so štátom a získava štátne zákazky, akoby sa nedialo nič podozrivé.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa