Globálny dosah pandémie koronavírusu je silný aj v rámci poisťovacieho biznisu. V jednotlivých krajinách sa však veľmi líši. Poisťovne na Slovensku s príchodom novej vlády vycítili príležitosť na zrušenie niektorých daňových povinností. „Myslím si, že v rámci vyrovnania daňových vplyvov by bolo fér, keby štát oslobodil poisťovne od odvodu z regulovaných odvetví,“ hovorí v rozhovore pre TREND generálny riaditeľ poisťovne Uniqa Martin Žáček.

Policajná kontrola
Neprehliadnite

Ako sa legálne vyhnúť plateniu PZP? Podnikatelia to využívali aj počas pandémie

Koronakríza a poisťovne

Podľa odhadov bude koronakríza pre poistný trh trikrát horšia než hospodárska kríza v roku 2008. Je v súčasnosti vplyv pandémie naozaj taký silný?

Globálny dosah na poisťovne je veľmi silný, ale v jednotlivých krajinách sa líši. V tých krajinách, kde poisťovne pokrývajú pandemické riziká, je oveľa silnejší. Ako príklad uvediem poistenie tenisového Wimbledonu. Organizátori si platili poistenie proti pandemickým rizikám a usporiadateľ dostane poistné plnenie zhruba 130 miliónov eur. V strednej Európe ten vplyv nie je až taký masívny, pretože firmy sa spravidla poisťujú na prerušenie výroby v dôsledku majetkových poistných udalostí. Čiže napríklad v prípade požiaru alebo mechanickej poruchy stroja.

V ktorej poisťovni bol poistený Wimbledon?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa