Volkswagen Passat po face-lifte ponúka modernejšie technológie, osviežený vzhľad a viacero ďalších vylepšení. My sme sa pozreli na verziu Variant vo výbave Elegance aj s doplnkovým R-Line paketom. Pod kapotou mal známy dvojlitrový turbodiesel, štvorvalec tu však dopovala až dvojica turbodúchadiel. Vyváži extra porcia dynamiky vyššiu cenu či spotrebu?

Krása niečo stojí

Imidž nie je zadarmo a v tomto prípade to platí doslova. Toto modré kombi nie je „nudné manažérske auto“, ale štýlové vozidlo. O všetko sa postarala efektná modrá metalíza v kombinácii s doplnkovým paketom
R-Line exteriéru, za ktorý sa však dopláca 1 310 eur. Ak nemáte hlboko do vrecka, určite ho zvážte, z biznisového konzervatívca spraví pouličnú hviezdu, počas testovania sa za nami obracalo množstvo hláv fanúšikov VW. Krajší Passat, než je tento, budete hľadať dlho.

K vynikajúcemu dojmu, ktorý auto zanecháva vo svojom okolí, určite prispievajú aj štýlové 19-palcové disky kolies Verona. S pneumatikami s rozmerom 235/40 R19 takisto nesú mastnú cenovku na úrovni 1 400 eur. Tieto príplatky však z Passatu spravia auto, na ktoré sa pozerá veľmi dobre. Jeho elegantný dizajn dostane šmrnc.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa