O bielom prášku a iných závislostiach

Aj to sú dôvody, prečo u nás rastie počet drogovo závislých vrátane manažérov, najmä mužov v produktívnom veku. Ich voľbou býva často kokaín. Okrem zmienených „benefitov“ prináša i čosi navyše – pocit výnimočnosti. Patrí totiž k najdrahším drogám. Gram stojí aj 100 eur.

Eufória trvá 30 až 90 minút. Dávky časom nestačia, závislí ich zvyšujú. Bez drogy nevedia podať už ani priemerný výkon. Dlhodobé užívanie narúša sebakontrolu, vyvoláva nepokoj, ničí pečeň, obličky aj kardiovaskulárny systém. V prípade predávkovania môže nastať infarkt či mozgová príhoda. Problémom je však na Slovensku aj alkoholizmus či gambling. Prečo k závislostiam vôbec dochádza?

Vo všeobecnosti ide o reakciu na problém, ktorý vidíme a neriešime alebo ho ani nechceme vidieť. Reakciou na prázdne miesto, ktoré cítime vo vnútri. Závislosť ho zaplní. A nemusí ísť len o drogy, alkohol či gambling. Závislí môžeme byť od ľudí, sexu či moci. Je to jednoduchšie, ako pátrať po starých zraneniach či vzorcoch, ktoré závislosť spustili.

Nemali sme dostatok pozornosti od rodičov a iných autorít? Neboli sme dosť dobrí? Nedostali sme priestor ísť vlastnou cestou? Naplnenie týchto potrieb neskôr čakáme od

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa