V roku 1993, keď Eduard Kollár mladší zakladal spolu s otcom spoločnosť KJG v malej babkinej garáži v Čachticiach, sa mal jeho nástupca práve narodiť. V tom čase už mal Eduard dostatočné skúsenosti s opracovávaním plechov z predchádzajúceho zamestnania.

O dvadsaťšesť rokov neskôr sedí TREND so synom Jakubom Kollárom v bratislavskom obchodnom centre spoločnosti, ktorá z garážovej firmy vyrástla na jedného z lídrov plechárskeho trhu nielen na Slovensku.

Mnohí sa domnievajú, že prvotný rast firmy súvisel s väčšou výstavbou na Slovensku. „Ja v tom však vidím najmä otcovu drinu,“ hovorí budúci dedič podniku, ktorého aj preto, že otec venoval väčšinu času firme, vychovávala najmä mama a starí rodičia.

Dnes otec a syn dobiehajú stratený spoločný čas pri každej možnej príležitosti, najmä na hokeji, štvorkolkách, a ak to inak nevychádza, aj na pracovných cestách. Na tie zatiaľ chodia spoločne, a hoci o všetkom, čo pristane na stole, rozhoduje otec, so synom sa radí čoraz častejšie.

„Delíme si manažment firmy, pretože si to spoľahlivé fungovanie firmy vyžaduje. Nie sme ani typ chlapov, ktorí by sa už nechceli venovať firme alebo by o ňu prestávali mať záujem,“ dodáva Jakub.

Z vojaka strojár

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa