Babiš, kam sa pozrieš. Plagátmi s Andrejom Babišom v modrom roláku oblepili Česko. „Do roztrhania tela“ na nich bojuje za vyššie dôchodky, bráni Česko pred migrantmi, zabraňuje „pirátostanu“.

A nič nenasvedčuje, že ľúty boj, ktorý zvádza, by sa mal skončiť jeho porážkou a odchodom. Aktuálne voľby mali byť podľa výsledkov českej vlády za posledné dva roky akýmsi Babišovým pádom Berlína. Vyzerá to však skôr ako bitka pri Kursku, v ktorej vôbec nie je jasné, ako to dopadne. 

Česko zažíva obrovský predvolebný zápas, v ktorom hlavne premiér A. Babiš akoby bojoval o všetko. Nielen o to, či bude po voľbách premiérom, ale do veľkej miery aj o ekonomické prežitie koncernu Agrofert a dokonca zrejme aj o to, či budúce roky prežije na slobode v premiérskej pracovni alebo v českom väzení. 

Deficit na kampaň

Preto na predvolebný boj stavil úplne všetko, on aj jeho vláda mu podriadili všetko. Český rozpočet sa dostal do obludného deficitu pol bilióna korún, napriek tomu Babišova vláda výrazne zvyšuje dôchodky, zásadne znížila daň pre fyzické osoby, pridáva učiteľom...

A tak po štyristo miliárdách deficitu v minulom roku, po rekordných päťsto miliardách (teda asi 20 miliardách eur) v tomto roku už plánuje deficit na budúci rok zase nejakých štyristo miliárd. 

S finančne šialenou sociálnou demokraciou a s koaličným partnerom, ktorý v prieskumoch spadol pod päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu, sa Babišovo ANO, ktoré pred štyrmi rokmi vyhralo voľby s heslami o finančne zodpovednom hospodárení, naťahuje už len o to, či udrží aspoň zdanie rozpočtovej reality alebo či sa rozpočet úplne odtrhne z reťaze. 

Najlepší marketing 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa