Pristávame na najväčšom z nich – Sao Miguel, na ktorom sa príroda poriadne vyhrala. Miestami pripomína vulkanický Island, inokedy tropický Havaj, odtieňmi zelenej Írsko a okolím plným koralov, veľrýb a delfínov zasa prírodné akvárium.

Do skladačky horúcich termálnych prameňov, fascinujúcich kráterových lagún a nespočetných turistických chodníkov už ôsmy rok dokonale zapadá festival súčasného umenia Walk&Talk. Sú to dva júlové týždne, keď má Sao Miguel najvyššiu koncentráciu umelcov na pár štvorcových metrov. Zladiť si príchod na začiatok leta tak dáva dokonalú príležitosť spoznať všetky lákadlá ostrova naraz.

Azorské ostrovy: ako a kedy si užiť raj naozaj naplno

Čajová plantáž Porto Formoso Zdroj: Zuzana Zimmermannová

V ranných uliciach Ponta Delgada stretávam členku organizačného tímu Walk&Talk, ktorá si láme hlavu nad ťažkou úlohou. „Jeden z umelcov chce nafotiť miesta mimo vychodeného chodníčka ostrova – také, ktoré poznajú len domáci. Sao Miguel je však taký malý, ťažko tu niečo schováme. A nemáme na to ani dôvod,“ hovorí o ostrove s dĺžkou 60 km.

Náš rozhovor si vypočuje starší pán stojaci vedľa a zakrátko sa nám prihovorí. Ukáže sa, že je to „romeiro“ – jeden z kresťanských pútnikov, ktorí 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa