Automatizácia priemyslu ide ruka v ruke s digitalizáciou a v najbližších rokoch by mala dosiahnuť veľké rozmery. Do roku 2025 len automatizácia výroby a skladov vzrastie na bezprecedentné úrovne a tento trh by mal dosiahnuť hodnotu takmer 30 miliárd dolárov, uvádza prieskumná a poradenská spoločnosť LogisticsIQ.

Možnosti, ktoré tento trh prinesie, budú doteraz nevídané a nové štruktúry priemysel ešte väčšmi zefektívnia.

V čele zmeny má byť prinajmenšom 600 spoločností, ktoré aktuálne pracujú na vývoji a zdokonaľovaní nových technológií zajtrajška. Do hry sa dostane manipulačná technika, systémové integrátory, automaticky riadené vozidlá, autonómne pohyblivé roboty, výroba robotických komponentov či automatická identifikácia.

Martin Jesný (vpravo) s predstaviteľmi Volkswagenu Slovakia
Neprehliadnite

Analytik: Predaj elektromobilov pre slovenský trh sa neodhaduje ľahko

Trh automaticky riadených robotov by mal dosiahnuť majoritu v logistike v najbližších piatich rokoch. Trh pre dodávateľov novej generácie vzrastie do roku 2030 na úroveň viac ako sto miliárd dolárov. Rad príde aj na developerov skladových a logistických centier, výrobcov batérií a úschovní energie, logistiku tretích strán, služby poslednej míle či poskytovateľov autonómnych služieb a senzorické technológie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa