Nový Q4 e-tron má perfektné predpoklady na to, aby priviedol Audi do hlavného prúdu elektromobilov s obrovským nadaním, ktoré naplní potreby väčšiny rodín.

Rovnako ako jeho drahší súrodenci e-tron a e-tron GT, aj Q4 e-tron si stále zakladá na vysokej úrovni luxusu a kultivovanosti, ale zároveň je praktickejší na každodenné rodinné využívanie.

Elektrické SUV od Audi využíva architektúru, ktorá nachádza uplatnenie aj v modeloch Volkswagen ID.3 a ID.4, Škoda Enyaq či Cupra Born, čo pomáha znížiť cenu na znesiteľnú úroveň. Ako prvé si na cestách v Q4 e-trone všimnete, aký je rafinovaný a pohodlný.

Audi Q4 e-tron
Zdroj: Filip Kadlečík
Audi Q4 e-tron

Komfort je dlhodobo silná stránka Audi a rovnaké je to aj v prípade elektromobilov. Do kabíny preniká len nepatrný hluk a napriek štedrým rozmerom sa s Q4 jazdí ľahko.

Treba však povedať, že Q4 síce dobre absorbuje nerovné vozovky a mierne priečne nerovnosti, ale na väčších jamách a kanáloch je pruženie hlučné, a to práve pre absenciu zvuku motora. Prílišná tichosť prevádzky zdôrazňuje zvuky z kolies.

Inteligentná rekuperácia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa