Z olympijského výboru sa stala strešná organizácia slovenského športu, ktorá má zastupovať všetky zväzy. Čo chcete touto zmenou dosiahnuť ešte v tomto funkčnom období?

Strešná organizácia nie je cieľ. Je to len prvý krok na jeho dosiahnutie. Za úspech považujem už len to, že SOŠV zastupuje aktuálne väčšinu subjektov v športovom hnutí. Výbor má od decembra 2018 ambíciu pripraviť také prostredie v slovenskom športe, aby jeho ďalšie vedenie, zvolené na obdobie rokov 2020 až 2024, a rovnako aj nová vláda mali pripravené všetky alternatívy na to, ako sa uberať ďalej v záujme rozvoja slovenského športu.

Má strešná organizácia zabezpečiť, že olympijský výbor dostane z verejných zdrojov viac peňazí?

Nechceme viac peňazí pre náš výbor. Chceme, aby vláda vyčlenila viac peňazí do športu. SOŠV je v mojej vízii nositeľom ideí a argumentácie. Čo sa týka športovej infraštruktúry, mali by sme prísť a povedať: Toto je náš zoznam, naše priority. Protistrana by mala povedať: Takéto sú naše možnosti.

Aké slovo by mal mať olympijský výbor vo Fonde na podporu športu?

Moja vízia je, že určite tam musí mať zastúpenie rezort školstva, SOŠV, paralympijský výbor, komisia športovcov. Toto by sa malo kreovať tak, aby žiadny zo subjektov nemal prevahu a aby sa stretli aj rozličné názory a rôzne pohľady na vec.

Aký máte plán rozvoja športovísk?

V rámci SOŠV sme spravili pracovnú

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa