Nová garnitúra však musela popri tomto svojom programe začať okamžite riešiť témy prichádzajúce z externého prostredia, predovšetkým koronavírus a ekonomickú recesiu. Pri obidvoch dramaticky zlyhala. Vlastne sa ani nič iné nedalo čakať. Kľúčové osoby koalície – duo Matovič a Kollár – reprezentujú hnutia bez programu, bez členskej základne, postavené len na politickom marketingu.

Posledný rok ukázal viac ako jasne, že aj politika je remeslo majúce pravidlá, ktoré je potrebné pochopiť a naučiť sa ich. Ukázal aj význam vedeckého poznania a dôležitosť nezávislých platforiem, o ktoré sa musí dobré vládnutie opierať. Zdá sa, že očakávania verejnosti ohľadom represií už boli naplnené. Teraz je čas na nový program a zrejme aj na novú vládu. Tá súčasná už limity schopnosti spravovať krajinu ukázala.

V tejto prílohe vám prinášame kľúčové komentáre redakcie TRENDU za posledný rok. Pripomeňte si, čo všetko sa za rok od ustanovenia vlády premiéra Igora Matoviča udialo.

Vláda Igora Matoviča

V poradí štrnásta vláda Slovenskej republiky vzišla z volieb z 29. februára 2020 a prezidentka ju vymenovala 21. marca 2020.

Vláda I. Matovica
Zdroj: Trend

 

5.3.2020 – Víťazom týchto volieb je demografia

Voľby urobili Slovensko ešte sociálnejším a konzervatívnejším

Slovenské parlamentné voľby majú jednoznačného víťaza. Ale nie je ním Igor Matovič. Je ním demografia – faktor, ktorý už teraz dosť ovplyvňuje dianie na Slovensku. A v najbližších dekádach ho bude ovplyvňovať ešte výraznejšie. Viac ako zahraničná politika, svetová ekonomika či Európska únia. Demografia a preferencie ľudí podľa ich veku sa stanú hlavným faktorom pôsobiacim na domácu politiku.

Slovensko sa po nových voľbách stalo ešte sociálnejším a ešte konzervatívnejším ako doteraz. Všetky sociálne výhody sa podľa deklarácií víťazných strán zachovajú a podľa možností sa budú ďalej rozširovať. Hlasy súčasných a čoskoro budúcich dôchodcov, o ktorých sa bili takmer všetky politické strany, budú vypočuté.

Starnutie populácie

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa