Výroba automobilov robí, čo môže, aby sa čo najviac odklonila od prepadu, ktorý sa tejto oblasti drží už od jari minulého roka. Slovenskému automobilovému sektoru to sťažuje fakt, že pokles produkcie a predaja vozidiel je globálny a nedá sa mu vyhnúť. Na druhej strane, práve vďaka exportne zameranej produkcii plávajú tunajší lídri v automotive v oveľa pokojnejších vodách než ostatní.

Ak niekto začal pochybovať o sile slovenského automobilového priemyslu, oznámené investície a plány z minulého roka túto pochybnosť načas pochovali. Masívne investície v hlavných výrobných podnikoch potvrdili, že na globálnej úrovni sa so Slovenskom ešte stále počíta a tunajšie závody si udržujú pozíciu.

Miliónte Porsche 911 - z výroby má tiež pár fotiek
Neprehliadnite

Nová investícia Porsche na Považí zamestná tisícku ľudí a vyjde na štvrť miliardy

V podniku Volkswagen Slovakia sa v Bratislave preinvestuje zhruba miliarda eur a začnú sa montovať nové vlajkové modely. V sesterskom podniku Volkswagenu v Martine sa preinvestuje viac ako 35 miliónov do vývoja a výroby nového diferenciálu prémiových elektromobilov.

Strojárska odnož Porsche plánuje preinvestovať štvrť miliardy v novej výrobnej fabrike a na tunajšom trhu chce rozšíriť aj technologické centrum. Rovnako Kia v Žiline sa chopila kormidla pri inovovaní a výrobe motorov novej generácie a už zrealizovala viac ako 70-miliónovú investíciu, ktorá takisto zahŕňala vývoj.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa