V dnešnej kríze je čas objaviť príležitosť a nájsť spôsob, ako na nej klient môže zarobiť. Finanční sprostredkovatelia môžu ukázať, akú pridanú hodnotu vedia klientom ponúknuť. Pociťujú zvýšený záujem o investovanie do akcií aj rizikovejších aktív, ktoré majú potenciál rásť.

Risk môže byť zisk

Agenti skutočne registrujú vyšší záujem ľudí o zaujímavejšie zhodnotenie financií. „Aj tí, ktorí sa zaujímali o investovanie, ale stále čakali na vhodnú príležitosť, sami uznali, že práve nastala,“ uvádza riaditeľka pre investície spoločnosti Fingo.sk Lucia Luptáková. Napriek tomu, že krízy sú bežnou súčasťou života, tie náhle prinášajú neobvyklé príležitosti, ktoré neprichádzajú každý rok.

Dlhší horizont investovania umožní zvládnuť aj veľké krízy
Neprehliadnite

Dlhší horizont investovania umožní zvládnuť aj veľké krízy

Pod vplyvom nečakaných okolností sa mení vzťah k riziku, ktoré sú investori ochotní podstupovať. Ľudia v tomto období častejšie siahajú po rizikovejších aktívach, ktoré majú vyšší potenciál rastu. „Zatiaľ čo pred krízou sa záujemcovia o investovanie viac spoliehali na balansované zmiešané portfóliá zložené pomerovo z dlhopisových aj akciových fondov, dnes vidíme trend uzatvárania väčšieho počtu zmlúv, kde akciové fondy tvoria viac ako 80 percent z majetku zainvestovaných prostriedkov,“ dopĺňa.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa