komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Premiér Pellegrini sa prejavil ako politik, ktorý s Robertom Ficom a Robertom Kaliňákom zdieľa rozhorčenie nad prezidentom a nad tým, čo napísal. K svojmu predsedovi sa pripojil aj pri príprave alibi pre ústavnú krízu, ktorú sa Smer-SD chystá rozpútať.

V článku Andreja Kisku pre knihu 2018: Rok protestov nie je nič, čo by už prezident nepovedal. To, že dostal od spravodajskej služby správy, v ktorých boli mená firiem podozrivých z podvodov, mená osôb profitujúcich z neoprávnene vyplacaných agrodotácií, je známe už od marca.

Od prezidenta sme už tiež počuli, že ak títo ľudia neboli vyšetrovaní, tak len preto, lebo „boli krytí štátnou mafiou, policajtmi, politikmi, ktorí úmyselne nič nevyšetrovali a zametali veci pod koberec“.

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Prezidentov záver, že „Slovensko ovláda skupina ľudí prostredníctvom chápadiel siahajúcich na najvyššie miesta“, takisto nie je žiadnou novinkou. R. Ficovi a R. Kaliňákovi je to nepríjemné vždy, keď to prezident povie alebo napíše, ale P. Pellegrini nemá dôvod, aby sa cítil týmito konštatovaniami osobne dotknutý. No ak to tak cíti, sám sa prihlásil k Robertom a k spoluzodpovednosti.

Tvrdením, že prezident

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa