Z hľadiska rozsahu v súčasnosti ide s petržalskými Slnečnicami o najväčšie rezidenčné projekty na Slovensku. Z pohľadu rozvoja Trnavy v najbližších rokoch to však nie je všetko. Neďaleko Arborie ožíva rozsiahly projekt Nová Trnava, ktorý ponúkne 1 300 bytov. V meste s necelými 65-tisíc obyvateľmi pribudne v najbližších rokoch len v týchto dvoch projektoch takmer 3-tisíc bytov.

Od Azetu k realitám

Pre najnovšiu investíciu v Trnave sa rozhodol podnikateľ Roman Dzamko, ktorý sa pohybuje už dlhšie aj v realitnom biznise, no známy je najmä ako bývalý spolumajiteľ kedysi najväčšieho internetového portálu Azet.sk. Do realít sa popri médiách a informatike pustil v roku 2009, keď s partnermi realizoval projekt územia na výstavbu vyše 300 rodinných domov v Rajke.

K spoluinvestorom patril aj pri komplexe Tri vody v Malinove, v rámci zoskupenia investorov G4 sa zas podieľal na financovaní niekoľkých bytových projektov v Bratislave. „Boli aj menšie projekty – Slnečné pozemky v Bernolákove a Budatíne, ale potom sme začali hľadať niečo väčšie, kde by sme mohli vytvoriť pridanú hodnotu, niečo, na čo by sme mohli byť hrdí. Prišla možnosť v Trnave,“ približuje.

Podiel zelene je v projekte nad požadovanými normami, počíta sa aj s veľkým parkom

Trnavu si vybral podľa vlastných slov aj pre jej blízkosť k hlavnému mestu. „Hľadal som územie, ktoré by bolo na dojazd z Bratislavy. Trnava bola z tohto pohľadu dobré riešenie. Postupne som opustil projekty mimo Slovenska práve pre časovú náročnosť cestovania. Pravidelne som chodil do Prahy či Londýna, ale už som mal toho dosť,“ hovorí otvorene.

Pozemky na výstavbu sa 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa