komentár Marián Leško 2017
Zdroj: Maňo Štrauch
komentár Marián Leško 2017

Počínajúc tým, že keď ohlásil svoju kandidatúru, nebol vo verejnosti dostatočne známy a pokračujúc skutočnosťou, že z relevantných kandidátov bol najmenej vyhranený a v porovnaní s ostatnými pôsobil veľmi umiernene.

R. Mistrík napokon v utorok oznámil, že o post prezidenta ďalej bojovať nebude a odstúpil v prospech Zuzany Čapútovej. Aký bol úspešný vedec kandidát a aké mal šance?

Ani kyslý, ani zásaditý

Približne vo fáze, v ktorej sa teraz nachádzajú voľby na Slovensku, napísal český novinár Tomáš Němeček o kandidátovi Drahošovi to, čo sa dá s prižmúrením oka zopakovať aj v prípade kandidáta Mistríka: „Je chemický inžinier — a to je zhruba všetko, čo sa dá o ňom povedať.“ A dodal, že nie je ani kyslý, ani zásaditý a že v kampani nepovedal nič, čo by pobúrilo, ale ani čo by vzbudilo väčšiu pozornosť.

Vieme, ako príbeh pána Drahoša pokračoval: dostal sa do druhého kola volieb, kde sa mu na človeka bez politických skúseností darilo celkom slušne, ale na podkutého a polarizujúceho politického dinosaura, akým je Miloš Zeman, to nestačilo. Keď tento záver pripomenul novinár Lukáš Krivošík kandidátovi Mistríkovi, ten povedal, že sa „možno slovenskí voliči ukážu v pozitívnom zmysle ako iní tým, že práve oni si vedca za svojho prezidenta zvolia“.

Otázka znie, či 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa