V druhom musel povedať, že vyštudoval žurnalistiku. Iba titul zo žurnalistiky podľa neho ľudí oprávňoval písať. Nedávno takto odmietol poskytnúť rozhovor redaktorovi webu Aktuality.sk Martinovi Turčekovi, ktorý je absolventom matematicko-fyzikálnej fakulty.

Možno mal M. Kočner na žurnalistiku slabosť aj preto, že sám ju vyyštudoval. Zvykne sa tým chváliť, ale v profesii dlho nevydržal.

Prácu v televízii zanechal a vrhol sa na podnikanie. Hoci mnohých podnikateľov by mohlo toto pomenovanie Kočnerových aktivít aj uraziť.

V cele už sedel

Kočnera minulý týždeň zatkla polícia, vo štvrtok ho za mreže poslal Najvyšší súd. Menej známe je, že v minulosti v cele Justičného paláca už pobudol. Bolo to v roku 1996.

Kočnerov pobyt v zariadení, ktoré zločinci aj advokáti slangovo volajú Justičák, potvrdzuje rozsudok v kauze dávnej krádeže vo VÚB banke. Podľa výpovede jedného z obžalovaných s ním mal sedieť vo väzbe a dohodli sa, že M. Kočner mu po prepustení urobí službu. Mal ísť za ďalším podozrivým z účasti na vykradnutí banky, prevziať od neho šesť miliónov a odovzdať ich obhajcovi.

Podľa rozsudku M. Kočner na súde vypovedal ako svedok. Potvrdil, že sedel vo väzbe. Poprel však, že by robil spojku s peniazmi, ktoré mali pochádzať z lupu.

V biznis kruhoch mal istý rešpekt vďaka prístupu k dôležitým informáciám

Za čo mal byť M. Kočner vo väzbe, rozsudok neuvádza. V tom čase však bol stíhaný v súvislosti 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa