Zrejme táto predstava učarovala aj jednému z najbohatších Slovákov Petrovi Korbačkovi, ktorý stojí za bratislavským nákupným centrom Eurovea a trnavskou City Arenou. Ten sa podľa informácií TRENDU rozhodol kúpiť hotel na Bermudách.

Informáciu potvrdili tri zdroje z prostredia J&T a z blízkeho okolia milionára. P. Korbačka na otázky neodpovedal. Zaujímavé je, že predajca nie je nikto iný ako známy hollywoodsky pár, ktorý sa nedávno objavil na Slovensku.

Minulý mesiac zaplavili všetky médiá správy o tom, ako Michael Douglas s manželkou Catherine Zeta-Jonesovou navštívili Bratislavu, Šamorín aj Vysoké Tatry.

Rodinné dedičstvo

Celý čas sprevádzal pár P. Korbačka, ktorý nakoniec priznal, že hercov nepritiahla len predstava prechádzky okolo Štrbského plesa ani kone finančníka Maria Hoffmanna. Pozval ich sám slovenský podnikateľ, na čom by nebolo nič zvláštne, v minulosti hostil aj iné celebrity zo zahraničia, no nikdy neboli do takej miery prezentované ako teraz.

M. Douglas za posledné roky začal rozpredávať časť svojich nehnuteľností. Medzi nimi sa objavil hotel Ariel Sands na Bermudách. Ten sa rozprestiera takmer na 15 hektároch a patril rodine M. Douglasa štyri storočia. Hotel je jedným z mála, ktorý má priamy prístup na súkromnú ružovo sfarbenú pláž na južnom pobreží ostrova.

Neprehliadnite

Sygic má nového väčšinového vlastníka. Získal 70 percent akcií firmy

Ešte v 90. rokoch M. Douglas kúpil od svojich príbuzných podiely a do obnovy hotela nalial päť miliónov dolárov. Hotel bol v tejto podobe v prevádzke až do roku 2007. Získal mnohé ocenenia. Potom prišla rozsiahla rekonštrukcia, ktorá ubytovacie kapacity zmenšila o polovicu.

Plánovali sa aj ďalšie investície s tým, že nové stredisko malo ponúkať 28 luxusných apartmánov a 26 dvoj- a trojizbových domčekov s výhľadom na oceán a s ľahkým prístupom na pláž.

Veľkolepý projekt sa však nezrealizoval, investori napokon vycúvali. S hotelom sa posledné roky nič nedialo. To vyvolávalo špekulácie až do konca vlaňajška, keď sa objavil inzerát, že je na predaj za 12,5 milióna dolárov.

„Podľa môjho názoru v tom vidia len dobrú investičnú príležitosť, keďže predajná cena je zlomok odhadovanej hodnoty,“ upozorňuje odborník na reality Alexander Krajňák z realitnej kancelárie Remax.

Odhadovaná hodnota je podľa realitných portálov viac ako päťnásobná. Podľa A. Krajňáka to bude len jednorazová investícia a netreba za ňou hľadať nič viac.

Otázka však je, či finančník plánuje úplnú kúpu, alebo mieni M. Douglasa v biznise ponechať. Veď napokon on je značka, ktorá priťahuje pozornosť, a zároveň má dostatočný vplyv na ostrovoch, čo pri bermudskom realitnom systéme nie je na škodu.

Veľká prezentácia herca s manželkou na Slovensku by mohla niečo naznačovať. Celý predaj by sa mal podľa informácií TRENDU uzavrieť v novembri.

Daňový raj

Bermudy sú už roky lákadlom pre investorov z celého sveta. Žiadna daň zo zisku, z príjmu, dividend ani z kapitálových výnosov. Znie to ako raj? Vďaka týmto benefitom sa odhaduje, že korporácie presúvajú približne 200 miliárd eur ročne do ostrovných bánk.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa