„Klienti začali vyžadovať nové investičné možnosti a my sme ich našli práve v realitách,“ hovorí slovenský spolumajiteľ skupiny Ľubomír Šoltýs, ktorého v štruktúre dopĺňajú Česi Vladimír Jaroš a Jan Sýkora.

Veci dostali rýchly spád – po troch rokoch vlastní skupina Wood & Company štyri veľké kancelárske komplexy v Bratislave a jeden v Prahe, kde kúpila aj dve nákupné centrá, z ktorých jedno už medzičasom stihla aj predať. A navyše sa netají pretrvávajúcim apetítom.

Začali centrom v Prahe

Ešte v 90. rokoch sa Wood & Company profilovala ako maklérska spoločnosť, ktorá čoskoro začala obchodovať na pražskej burze. Dnes už pôsobí na vyše tridsiatich burzách a pre svojich klientov zrealizuje ročne obchody za viac ako 35 miliárd eur.

Aj tento objem naznačuje, že skupina sa špecializuje primárne na obchodovanie s veľkými hráčmi, ktorým zároveň radí pri ich transakciách. V minulosti k nim pri predaji Slovenských telekomunikácií či spätnom odkúpení Transpetrolu patrila aj slovenská vláda.

Skupina nie je aktívna len prostredníctvom obchodovania s akciami a transakčného poradenstva – na Slovensku jej navyše patrí aj výrobca zdravotníckych pomôcok 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa