Ako sa Ficovi rozutekali marionety

Už to nie je len Peter Pellegrini, ktorý mu pravidelne protirečí, a to nielen vo vládnych politikách, ale aj v straníckych záležitostiach. Premiér aktuálne odmietol myšlienku, aby si odvrhnutý policajný prezident Tibor Gašpar išiel fúkať ego na kandidátku Smeru, čo R. Fico, naopak, podporuje.

P. Pellegrini tým zjavne dodal odvahu aj vedľa seba stojacej ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej, ktorá na spoločnom brífingu znenazdajky zdvihla hlavu a rozhodla sa ignorovať Ficove „nóty“ ohľadom svojej reformy. Zrazu sebavedomo vyhlásila, že stratifikáciu nemocníc zrejme nepredloží ako ústavný zákon, pretože „keby si to myslela, tak by to urobila hneď na začiatku“.

Na zadné sa prekvapivo postavila aj ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá bola pri nástupe do funkcie označovaná za Kaliňáka v sukni. Čoraz nervóznejší R. Fico ju vyzval, aby urobila poriadok s policajnými vyšetrovateľmi, ktorí si dovolili v oficiálnej správe opísať, ako Marian Kočner s Norbertom Bödörom pracovali v prospech Smeru.

Ministerka to hodila za

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa