SFZ mal totiž v tendri len jedného uchádzača, lebo toho druhého, o tretinu lacnejšieho, vylúčil (TREND o tom píše na predchádzajúcich stranách). Najvyšší súd pred rokom rozhodnutie zväzu zrušil. Vylúčená firma Ingsteel na základe jeho rozsudku žaluje štát o náhradu škody. J. Kováčik trvá na tom, že SFZ nepochybil. V tendri by si vraj želali aj päť firiem, ale toľko sa ich neprihlásilo.

Príbeh Forzy v skratke

V podnikaní sa však J. Kováčikovi prestalo dariť. Jeho strešná akciová spoločnosť Forza je od minulého roka v konkurze na návrh Privatbanky patriacej do portfólia Penty. Jej súčasťou už nie je legendárne hudobné vydavateľstvo Opus. Ovládla ho cyperská firma bývalého manažéra Penty.

Na druhej strane sa Privatbanka zbavila problémovej pohľadávky voči Forze v aktuálnej výške 2,4 milióna eur. Banka poskytla produkčnému domu úver ešte v roku 2007, v prepočte v tom období išlo o 3,3 milióna eur.

Vtedy na tom bola Forza veľmi dobre. Ešte v roku 2009 dosiahla 1,8-miliónový zisk po zdanení. Potom to už ale išlo s ňou dolu vodou. Klesali jej tržby a od roku 2012 s výnimkou jedného roka prerábala. Aj preto, že zadávatelia reklamy a sponzorské firmy v čase krízy výrazne obmedzili marketingové výdavky. Kováčikovým televíznym projektom, ako bol Slávik a Miss Slovensko, klesala popularita. Do popredia sa dostávali rôzne formáty reality šou, ktoré sa majiteľovi Forzy nepozdávali.

„Nepodpísal by som sa pod niečo, kde budeme z ľudí robiť hlupákov

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa