No skutočnosť je taká, že za predvlaňajšok i vlaňajšok Agrofert zarobil dohromady až skoro šestnásť a pol miliardy českých korún, a tak si zaknihoval dva najlepšie za sebou idúce roky v histórii. Navyše počas Babišovho ministrovania slušne podrástol aj majetok Agrofertu. V roku 2014 mal ešte hodnotu 112 miliárd českých korún. Do záveru vlaňajška poskočil o 19 percent na 133 miliárd korún.

Menej dravo – no precíznejšie

A. Babiš agrochemický koncern na čas odložil zo svojho osobného vlastníctva do zvereneckých fondov, ktoré spravujú jeho najvernejší manažéri i právnici. Napriek tomu sa Agrofertu darí a rastie. Čo všetko je za tým, TREND mohol skúšať zisťovať iba v jeho výročných správach a iných účtovných dokladoch.

amotné vedenie Agrofertu totiž týždenníku odkázalo, že mu nielenže k tomu neposkytne rozhovor, ale nebude odpisovať ani na jeho mailom zaslané otázky. S odôvodnením, že idú voľby. A tak aj keď A. Babiš už dlho presviedča, že on s Agrofertom nič nemá, tak jeho politika minimálne komunikatívnosť firmy ovplyvňuje.

Ako sa darí Agrofertu? Babiš to vidí po svojom, realita je iná

Zdroj: TREND.sk

Pochybnosti, že koncernu má pri jeho biznisoch údajne pomáhať aj politika A. Babiša, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa