Firma, ktorá staví na demografické trendy starnutia populácie v bohatom Nemecku a na inovatívne stavebné materiály na Slovensku, kde sa stavia ostošesť, by mala na trhu uspieť.

Teda keby mala schopných manažérov, vlastné zdroje, strategického investora a neprišla by koronakríza. Lenže firme Helske sa stalo to, že vlastné zdroje nikdy nemala, schopných manažérov nezohnala alebo si ich neudržala a strategického investora stále hľadá.

Problémy na obzore

Zdá sa, že už je trocha neskoro. Koronakríza jej zbúrala biz-nisplán ako domček z kariet. Keď sa k tomu pridajú neschopní, ale zato sebavedomí a rozhadzovační manažéri, ktorí neváhajú minúť desaťtisíce eur na marketing denných stacionárov v čase druhej vlny koronovej pandémie, problémy sú na obzore.

A tie prišli s neschopnosťou splácať záväzky z dlhopisov. Dlhy firmu z Levoče dobehli už vlani, ale naplno sa prejavili až teraz. Keď sa médiám a vymáhačským spoločnostiam ozývajú jej veritelia, je už naozaj zle. Je možné, že Helske napokon záchrancu v podobe ochotného investora nájde. Zdroje z firmy hovoria o bohatých Araboch.

Helske, stacionáre pre dôchodcov
Neprehliadnite

Helske: Chabé informácie, pochybný biznis plán a stratové dcéry. Firma hľadá investora

Lenže imidž firmy, ktorá si budovala inovatívnu tvár, je značne poškodený. Už jej neverí ani mesto Levoča, v ktorom reálne stojí jej fabrika na sadrokartóny a ktoré si voči nej uplatňuje záložné práva. Lenže sú aj ľudia, ktorí firme neverili od začiatku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa