Trojica písmen AMG vo fanúšikoch motorizmu tradične evokuje silné emócie. Spájajú sa s ňou mohutné osemvalcové agregáty, vyladené jazdné vlastnosti a ešte pedantnejšie prepracovaný zvuk motora.

Ten dokázali inžinieri z Affalterbachu vždy dotiahnuť na najvyššiu možnú úroveň. Pri bližšom pohľade však vidno, že sa vždy spoliehali najmä na pokrok. Kto by pred pár rokmi bol povedal, že po cestách bude jazdiť elektromobil z dielne AMG? A nielen jeden.

Vrcholom ponuky je model EQS 53, kolos s dĺžkou presahujúcou 5,2 metra, s hmotnosťou na úrovni 2,6 tony a s výkonom 484 kW (658 k). Krútiaci moment 950 Nm limuzínu teleportuje na stovku v priebehu 3,8 sekundy.

Príťažlivosť EQE zvyšuje efektivita

Kým si vodič nesadne za jeho volant, nedokáže si predstaviť, ako agilne dokáže masívny elektromobil prekonávať zákruty. A to aj vďaka sofistikovanej zadnej náprave, ktorá pri nízkych rýchlostiach dokáže kolesá vytočiť až o desať stupňov. V tempe sú jej pohyby striedmejšie, no citeľné. V jednom balíku s najsilnejším AMG v histórii sa EQS nestratilo.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa